Jean-François de Pontet, koninklijk gouverneur van de Médoc, combineerde in het begin van de 18e eeuw verschillende wijngaardpercelen in Pauillac. Jaren later voegden zijn nakomelingen naburige wijnstokken toe in een plaats met de naam Canet. Dit was het begin van een van de grootste landgoederen van de Médoc, die de naam van zijn stichter op natuurlijke wijze toevoegde aan die van het kadaster.
Een eeuw later werd Pontet-Canet opgenomen in de befaamde classificatie van 1855, waarmee zijn lidmaatschap van de elite van de Médoc werd bevestigd. Deze bevoorrechte positie werd niet onopgemerkt gelaten door een van de belangrijkste Bordeaux-schippers van die tijd, Herman Cruse, die het landgoed in 1865 kocht. Hij bouwde nieuwe kelders, moderniseerde de wijnbouwfaciliteiten en vestigde de reputatie van de wijn over de hele wereld.
De familie Cruse was 110 jaar lang eigenaar van Pontet-Canet, totdat Guy Tesseron, (deze keer van Cognac) het landgoed in 1975 verwierf.
Meer dan twee eeuwen lang was Pontet-Canet in het bezit van drie verschillende families. Vandaag de dag wordt het gerund door Alfred Tesseron met zijn nicht Melanie (dochter van Gerard Tesseron) die de afstammeling is van Guy Tesseron.